Новина

У Мокрянському лісгоспі побільшало прибутків

Минулий рік видався доволі складним для лісогосподарників. Та попри певні труднощі, ДП «Мокрянське ЛМГ» має на сьогодні непогані показники як в економічній, так і в господарській сферах.  Директор цього лісомисливгоспу Володимир Куцин зауважує, що  впродовж 2015 року вони заготовили 123089 м3 деревини від усіх видів рубок, що становить  103% до факту 2014 року. Зросли й прибутки від реалізованої продукції, адже лісгосп продав сировину на  47,671 млн. грн., що на 137% більше, ніж за відповідний період 2014 року. У той же час підприємство сплатило 21,185 млн. грн. (на 196 %, ніж 2014р) різних податків. Тож отримано 4,684 млн. грн чистого прибутку, що на 266% більше, ніж у 2014 році.

Оскільки таким показникам підприємство завдячує якісній роботі своїх  працівників, то керівництво лісгоспу намагається відповідно матеріально стимулювати підлеглих до продуктивної праці. Нині у лісгоспі середньомісячна зарплата  зросла порівняно з минулим роком на 133 % і становить понад 5 тис. грн. Водночас мокрянські лісівники щоквартально отримують премії. За словами Володимира Миколайовича, одними з кращих, судячи з економічних показників, є колективи Брадульського (М.Кубинець), Мокрянського  (М.Декет) і Комсомольського  (І.Фабріцій) лісництв.

Упродовж тривалого часу лісгосп тісно та ефективно співпрацює з багатьма підприємцями на умовах договору підряду. Серед них, зокрема, І.Палінкаш, Г.Куцин, М.Токар, МПП «Меліта» та інші. Вони сумлінно виконують умови договору: завчасно заготовляють деревину, дотримуються правил її відпуску на пні. А головне – без затримок оплачують  лісопродукцію, що  дає можливість лісгоспу також вчасно виплачувати заробітну плату працівникам та сплачувати податки.

Зростання економічних показників позначились позитивно й на господарській діяльності лісгоспу. Торік у Брадульському лісництві було добудовано та прийнято в експлуатацію 7 км лісових доріг, які  служитимуть місцевим жителям — горянам легше буде добратись до навколишніх полонин, де вони ведуть підсобне господарство чи здійснюють сезонні збори дикоростучих плодів та ягід.

Не обійшлося торік і без ложки дьогтю. Мова про минулорічний грудневий паводок, який завдав підприємству чимало клопотів:  пошкоджено та знесено лісові дороги, мости, річкові перепади і підпірні стінки. Загалом, лісгосп зазнав збитків на 1,528 мільйон гривень. Роботи з ліквідації наслідків стихії  тривають і досі. Наразі  частково відновлено лісові та автомобільні дороги, оформляється документація на інженерні захисні споруди.

— Ми й надалі продовжуватимемо працювати у такому темпі, — підсумовує Володимир Куцин. – А пріоритетними напрямами у нашій роботі будуть охорона флори  та фауни, відновлення лісових насаджень. Зокрема,  під час весняної посадкової кампанії маємо намір засадити  саджанцями 349,1 га лісових угідь.