Усть-Чорнянське лісництво

Посада ПІП
Лісничий Усть-Чорнянського лісництва Сойма Іван Іванович
Помічник Усть-Чорнянського лісництва Михальчич Василь Миколайович
Бухгалтер Усть-Чорнянського лісництва Микуляк Оксана Миколаївна
Усть-Чорнянське лісництво, загальною площею 6471,0 га, входить до складу ДП «Мокрянське лісомисливське господарство» і розташоване в центральній його частині на території Тячівського адміністративного району.
Контора лісництва знаходиться в ур. «Бобрувка» кв. 22 Тячівського району Закарпатської області, на відстані 6 км від контори лісгоспу та 55 км від районного центру.
Територія лісництва розділена на 8 майстерських дільниць.
Загальна площа лісництва складає 6471,0 га.
Лісові масиви лісництва згідно лісорослинного районування відносяться до поясу Карпатських гірських лісів. Територія лісництва відноситься до Полонинсько-Чорногірської області з буково-ялицево-ялиновими лісами Чорногір’я.
Тривалість вегетаційного періоду 197 днів, з 13.04 по 28.10. Середньорічна температура повітря +5,7 С, мінімальна -36 С. Пізні весняні заморозки можливі до 23.05, а ранні – з 14.09. Середньорічна кількість опадів 1449 мм. За час вегетаційного періоду випадає 60 % опадів.
Середня глибина промерзання ґрунту 20 см, максимальна 50 см. Постійний сніговий покрив встановлюється з 25.09. Сніг тане з кінця березня по кінець квітня. Вітри переважають південно-східних, західних та північно-західних напрямків.
Переважаючі типи ґрунтів: бурі гірсько-лісові глибоко суглинисті, часто слабо- і середньорозмиті.
Площа вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок – 6229,3 га, загальний запас – 2045,80 тис. м3, середній вік – 114 років, середній клас бонітету – 1,6, середня повнота – 0,7, запас на 1 га – 328 м3, середня зміна запасу на 1 га – 2,9 м3, поточна зміна запасу – 2,1 м3, середній склад насаджень – 9Бкл1Яле.
Виходячи з існуючого поділу лісів на категорії зависності, їх функціонального значення, встановленого в них режиму ведення лісового господарства і лісокористування на наступний ревізійний період, утворені наступні господарські частини:
  • рекреаційно-оздоровчі ліси з особливим режимом користування в горах;
  • захисні ліси з особливим режимом користування в горах;
  • захисні ліси з обмеженим режимом користування в горах;
  • експлуатаційні ліси в горах.
Віднесення не вкритих лісовою рослинністю земель до тієї чи іншої господарської секції проводиться по породі, що проектується до лісовідновлення.
Віки стиглості деревостанів відповідають оптимальним вікам рубок в лісах України.
Створювати лісові культури пропонується згідно технологічних схем, прикладених до таксаційного опису. З урахуванням наявності природного поновлення, типів лісу та особливостей категорії лісокультурної площі в технологічних схемах вказується спосіб обробітку ґрунту, спосіб створення, схема змішування порід, спосіб догляду за лісовими культурами. Технологічні схеми складені на основі рекомендацій технологічного відділу ВО «Укрдержліспроект».
Розподіл площі лісництва за класами пожежної небезпеки наступний:    
І клас 91,2 га 1,0%
ІІ клас 86,0 га 1,0%
ІІІ клас 1052,9 га 16,0%
ІV клас 5140,4 га 77,0%
V клас 100,5 га 2,0%
Середній клас пожежної небезпеки – 3,78.
Санітарний стан лісів лісництва в даний час слід вважати задовільним, про що свідчить незначна площа пошкоджень хворобами лісу.
В залежності від появи і розвитку шкідників та хвороб лісу, зміни санітарного стану насаджень, обсяги лісозахисних заходів постійно уточнюються та корегуються.