Мокрянське лісництво

Посада ПІП
Лісничий Русько-Мокрянсько лісництва Костяк Ігор Іванович
Помічник Русько-Мокрянсько лісництва Куцин Микола Миколайович
Бухгалтер Русько-Мокрянсько лісництва Країло Марія Василівна
Русько-Мокрянське лісництво загальною площею 6499,0 га, виходить до складу ДП «Мокрянське лісомисливське господарство» і розташоване в північній його частині на території Тячівського адміністративного району.
Контора лісництва знаходиться в с. Руська-Мокра Тячівського району Закарпатської області, на відстані 13 км від контори лісгоспу та 61 км від районного центру.
Територія лісництва розділена на 8 майстерських дільниць.
Лісові масиви лісництва згідно лісорослинного районування відносяться до поясу Карпатських Гірських лісів. Північна частина лісництва відноситься до району низькогірного рельєфу і долин Воловецької Верховини. Південна частина відноситься до району середньовисотних хребтів і гірських груп Приводороздільних Горган, з переважанням шпилькових (ялинкових) лісів.
Тривалість вегетаційного періоду 197 днів, з 13.04 по 28.10. Середньорічна температура повітря +5,7 С, мінімальна -36 С. Пізні весняні заморозки можливі до 23.05, а ранні – з 14.09. Середньорічна кількість опадів 1449 мм. За час вегетаційного періоду випадає 60 % опадів.
Середня глибина промерзання ґрунту 20 см, максимальна 50 см. Постійний сніговий покрив встановлюється з 25.09. Сніг тане з кінця березня по кінець квітня. Вітри переважають північно-східних, західних та північно-західних напрямків.
Переважаючі типи ґрунтів: бурі і гірсько-лісові глибокосуглинисті, часто слабо- і середньорозмиті.
Площа вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок – 6127,3 га, загальний запас – 1689,69 тис. м3, середня зміна запасу – 16,77 тис. м3, середній вік – 113 років, середній клас бонітету 2,1, середня повнота 0,64, запас на 1 га – 276 м3, середня зміна запасу на 1 га – 276 м3, середня зміна запасу на 1 га – 2,4 м3, поточна зміна запасу – 2,0 м3, середній склад насаджень – 5Бкл4Яле1Яв.
Виходячи з існуючого поділу лісів на категорії захисності, їх функціонального значення, встановленого в них режиму ведення лісового господарства і лісокористування на наступний ревізійний період, утворені наступні господарські частини:
  • ліси природоохоронного призначення з обмеженим режимом користування в горах;
  • захисні ліси з особливим режимом користування в горах;
  • захисні ліси з обмеженим режимом користування в горах;
  • експлуатаційні ліси в горах.
Віднесення не вкритих лісовою рослинністю земель до тієї чи іншої господарської секції проводиться по породі, що проектується до лісовідновлення.
Віки стиглості деревостанів відповідають оптимальним вікам рубок в лісах України.
Створювати лісові культури пропонується згідно технологічних схем, прикладених до таксаційного опису. З урахуванням наявності природного поновлення, типів лісу та особливостей категорії лісокультурної площі в технологічних схемах вказується спосіб обробітку ґрунту, спосіб створення, схема змішування порід, спосіб догляду за лісовими культурами. Технологічні схеми рекомендацій технологічного відділу ВО «Укрдержліспроект».
На території лісництва постійні лісонасінневі ділянки та лісонасінневі плантації відсутні.
При виконанні законопроектних лісовідновлювальних  заходів на кінець ревізійного періоду в категорії лісових ділянок не вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок залишиться 42,1 га, лісовідновлювальні заходи на яких будуть проволитись у наступному ревізійному періоді.
Розподіл площі лісництва за класами пожежної небезпеки наступний:    
І клас 1151,3 га 18,0%
ІІ клас 711,6 га 11,0%
ІІІ клас 1357,1 га 21,0%
ІV клас 3204,7 га 49,0%
V клас 74,3 га 1,0%
Середній клас пожежної небезпеки – 3,05.
В залежності від появи і розвитку шкідників та хвороб лісу, зміни санітарного стану насаджень, обсяги лісозахисних заходів повинні уточнюватись та корегуватись.