Комсомольське лісництво

Керівництво лісництва

Посада ПІП
Лісничий Комсомольського лісництва Сасин Валерій Васильович
Помічник Комсомольського лісництва Бігун Василь Васильович
Бухгалтер Комсомольського лісництва Микуляк Людмила Михайлівна
Комсомольське лісництво, загальною площею 5521,0 га, входить до складу ДП «Мокрянське лісомисливське господарство» і розташоване в північній його частині на території Тячівського адміністративного району.
Контора лісництва знаходиться в с. Комсомольське Тячівського району Закарпатської області, на відстані 16 км від контори лісгоспу та 64 км від районного центру.
Територія лісництва розділена на 8 майстерських дільниць.
Лісові масиви лісництва згідно лісорослинного районування відносяться до поясу Карпатських гірських лісів. Північна частина лісництва відноситься до району низько гірського рельєфу і долин Воловецької Верховини. Південна частина – до району середньовисотних хребтів і гірських груп Приводороздільних Горган, з переважанням шпилькових (ялинкових) лісів.
Тривалість вегетаційного періоду 197 днів, з 13.04 по 28.10. Середньорічна температура повітря +5,7 С, мінімальна -36 С. Пізні весняні заморозки можливі до 23.05., а ранні – з 14.09. Середньорічна кількість опадів 1449 мм. За час вегетаційного періоду випадає 60 % опадів.
Середня глибина промерзання грунту 20 см, максимальна 50 см. Постійний сніговий покрив встановлюється з 25.09. Сніг тане з кінця березня по кінець квітня. Вітри переважають північно-східних, західних та північно-західних напрямків.
Переважаючі типи ґрунтів: бурі гірсько-лісові глибокосуглинисті, часто слабо - і середньорозмиті.
Площа вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок – 4724,0 га, загальний запас – 1545,56 тис. м3, середня зміна запасу – 16,28 тис. м3, середній вік – 113 років, середній клас бонітету – 1,6, середня повнота – 0,65, запас на 1 га – 327 м3, середня зміна запасу на 1 га – 2,9 м3, поточна зміна запасу – 2,7 м3, середній склад насаджень – 6Бкл4Яле.
Виходячи з існуючого поділу лісів на категорії зависності, їх функціонального значення, встановленого в них режиму ведення лісового господарства і лісокористування на наступний ревізійний період, утворені наступні господарські частини:
  • рекреаційно-оздоровчі ліси з особливим режимом користування в горах;
  • захисні ліси з особливим режимом користування в горах;
  • захисні ліси з обмеженим режимом користування в горах;
  • експлуатаційні ліси в горах.
Створювати лісові культури пропонується згідно технологічних схем, прикладених до таксаційного опису. З урахуванням наявності природного поновлення, типів лісу та особливостей категорії лісокультурної площі в технологічних схемах вказується спосіб обробітку ґрунту, спосіб створення, схема змішування порід, спосіб догляду за лісовими культурами. Технологічні схеми складені на основі рекомендацій технологічного відділу ВО «Укрдержліспроект».
Розподіл площі лісництва за класами пожежної небезпеки наступний:    
І клас 1035,1 га 19,0%
ІІ клас 191,5 га 3,0%
ІІІ клас 1235,5 га 22,0%
ІV клас 2955,9 га 54,0%
V клас 103,0 га 2,0%
Середній клас пожежної небезпеки – 3,16.
Санітарний стан лісів лісництва в даний час слід вважати задовільним.
В залежності від появи і розвитку шкідників та хвороб лісу, зміни санітарного стану насаджень, обсяги лісозахисних заходів повинні уточнюватись та корегуватись.
На території лісництва в рекреаційно-оздоровчих цілях використовується рекреаційно-оздоровчі ліси поза межами зелених зон загальною площею 244,0 га.
На території лісництва (кВ. 17 вид. 14) знаходиться мінеральне джерело з вугллекисло-гідрокарбонатно-хлоридно-натрієвою водою.