Державне підприємство «Мокрянське лісомисливське господарство» було створено в 2003 році згідно наказу Державного комітету лісового господарства України від 06.06.2003 р. №103 з метою вдосконалення управління лісовим господарством внаслідок реорганізації Усть-Чорнянського ДЛМГ, шляхом поділу його на два нових державних лісомисливських господарства – Мокрянське та Брустурянське.
В 2011 році під час реорганізації ДП «Буштинське ЛГ», згідно наказу Державного агентства лісових ресурсів України № 516 від 20.07.2011 року, до ДП «Мокрянське ЛМГ» було приєднано з Нересницького лісництва (квартали 10,21-28 площею 1433,0 га) та Тарасівське лісництво площею 6354,0 га
ДП «Мокрянське ЛМГ», яке підпорядковане Закарпатському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, розташоване в південно-західній частині Закарпатської обласні.
Лісовий фонд ДП «Мокрянське ЛМГ», відноситься до хвойних лісів Горган, поясу Карпатських гірських лісів і складає 40,967 тис. га, в т. ч вкриті лісом площі 37,929 тис. га. Відповідно до виконуваних функцій, народногосподарського призначення ліси підприємства на площі 23,885 тис. га віднесені до природоохоронних, наукових, рекреаційно-оздоровчих та захисних, а на площі 14,04 тис. га віднесені до експлуатаційних. Щорічні нормативно дозволені рубки головного користування складаються 39,86 тис. м3.
Територія лісового фонду лісомисливського господарства вкрита високопродуктивними ялиновими та буковими лісами з домішками ялиці білої, клена-явора, ясена звичайного, ільма, вільхи та інших цінних деревно-чагарникових порід загальним запасом деревини понад 17 млн. м3. Середній запас деревини на 1 га вкритих лісом земель складає біля 325 м3, а окремі деревостани ялини мають запас більше 650 м3/га. Щорічний середній приріст – близько 4,7 м3/га. Лісистість лісфонду підприємства 91,6%.
Лісомисливське господарство веде лісове та мисливське господарство, лісовідновлення: та лісонасінневу справу, здійснює охорону лісового фонду від пожеж та самовільних рубок. Господарська діяльність підприємства спрямована на дотримання принципів сталого, безперервного і раціонального використання лісових ресурсів, збереження умов відтворення корінних біологічно стійких високопродуктивних деревостанів, їх екологічних та інших корисних функцій.
Вікова структура насаджень нерівномірна. На даний час переважають середньовікові насадження, площа яких складає 14,99 тис. га. Певну частку займають молодняки – 8,63 га. Середній вік насаджень господарства 75 років, а середня повнота – 0,7.
Річний розмір лісокористування на ревізійний період становить 86 тис. м3, в т. ч головного користування 39,86 тис. м3. Середній розмір лісокористування з 1 га вкритих лісових земель складає 9,9 м3. Основними способами рубок головного користування є рівномірно-поступові, вузько-лісосічні та добровільно-вибіркові рубки. У своїй структурі лісомисливське господарство має 7 лісництв, 51 лісових майстерських дільниць та виробничий цех, в якому зосереджений тракторний та автомобільний парк підприємства.